Egy háromszög 6 cm és 11 cm hosszú oldalai 55fokos szöget zárnak be egymással. Hány centiméter hosszú a háromszög harmadik oldala? Megoldását részletezze!

2021. febr. 12. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Szinusztételbe behelyettesíted, és meg is van.
2021. febr. 12. 14:24
 2/2 anonim ***** válasza:

Inkább a koszinusztételbe!

c^2=6^2+11^2-2*6*11*cos55°=81,29 => c=9,02

2021. febr. 12. 19:06