Az alábbi feladatot hogy lehet megoldani?

2xnégyzetX(szer)3xharmadikon
2010. aug. 16. 18:31
 1/5 A kérdező kommentje:

jemagyarázat:kisx-x

négyzet,harmadikon hatványok

nagyX szorzás


nem nekem kell hanem oszt társamnak aki megbukott és most mehet pótvizsgára én 4es voltam csak elfelejtettem hogy kell

2010. aug. 16. 18:32
 2/5 A kérdező kommentje:
ja és tudom hogy nem hiszitek el h én 4-s voltam :D
2010. aug. 16. 18:43
 3/5 anonim ***** válasza:

[2*(x*x)]*[3*(x*x*x)] =

2*3*x*x*x*x*x =

6*x*x*x*x*x =

6-szor x az ötödiken. (ami nem egyenlő azzal, hogy 6x az ötödiken!)


A * szorzásjel, a szögletes zárójelek [] elhagyhatóak.

2010. aug. 16. 18:45
 4/5 anonim ***** válasza:

A hatványozás nem nehéz, mindössze annyiszor szorzod az alapot, amennyi a kitevőben van.

A hatványozás azonosságait kell átnéznie az osztálytársadnak, aki pótvizsgázik; na meg neked is, hiszen elfelejtetted. :)

2010. aug. 16. 18:47
 5/5 A kérdező kommentje:
engem csak megzavart ez az egész köszi szépen (de ciki h 9.es létemre nem tudtam megcsinálni) :)
2010. aug. 16. 18:57