2021. febr. 9. 08:36
1/4 anonim válasza:
T=i*r/2 => r=2*T/i=(48Pi)/(6Pi)=8
2/4 anonim válasza:
alfa radiánban i/r=(6Pi)/8=3Pi/4 fokban 135°
3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a megoldást. Ez a képlet hiányzott: T=i*r/2
Ezt a 10-es tankönyv nem említi, valószínüleg korábban tanultuk, csak elfelejtettem.
2021. febr. 9. 11:55
4/4 anonim válasza:
Viszonylag könnyű megjegyezni, mert hasonlít a háromszög területképletére.