Egy körcikk területe 24𝜋 cm2, a hozzá tartozó körív hossza 6𝜋 cm. Mekkora a középponti szöge és a sugara? köszönöm előre is a megoldást!


#körcikk #matematika gimnázium 10. osztály #körcikk szöge #ív hossza
2021. febr. 9. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:
T=i*r/2 => r=2*T/i=(48Pi)/(6Pi)=8
2021. febr. 9. 08:52
 2/4 anonim ***** válasza:
alfa radiánban i/r=(6Pi)/8=3Pi/4 fokban 135°
2021. febr. 9. 08:54
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a megoldást. Ez a képlet hiányzott: T=i*r/2

Ezt a 10-es tankönyv nem említi, valószínüleg korábban tanultuk, csak elfelejtettem.

2021. febr. 9. 11:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Viszonylag könnyű megjegyezni, mert hasonlít a háromszög területképletére.
2021. febr. 9. 11:59