Tudnátok segíteni ebben?(matek)

Mekkora területű körcikk és milyen hosszúságú körív tartozik egy 8 cm sugarú körben 70%-os középponti szöghöz?

2020. nov. 28. 17:09
 1/3 A kérdező kommentje:
70°-os középponti szöghöz*
2020. nov. 28. 17:15
 2/3 anonim ***** válasza:

i=2*r*Pi/360*alfa=9,77

T=r^2*Pi/360*alfa=39,10

2020. nov. 28. 17:21
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. nov. 28. 19:58