2021. febr. 8. 11:45
1/2 anonim válasza:
Régebben csináltam az ilyen jellegű feladatokhoz egy Excel-segédletet, ami valójában egy kalkulátor. Ha gondolod, átküldhetem neked.
2/2 anonim válasza:
2 évvel megkésve, de most olvasom a kérdésed:
1.
ELÁBÉ -> ELadott Áruk Beszerzési Értéke
Árrés = Az árrés a nettó eladási ár és a nettó beszerzési ár különbsége.
A beszerzési árra ráraktak 55%-os árrést, így az egyenlet így szól:
ELÁBÉ * 1,55 = 5 400 000
5 400 000 / 1,55 = 3 483 870
2. 22 000 000
ELÁBÉ = 22 000 000 / 1,52 = 14 473 684
Árrés: 22 000 000 - 14 473 684 = 7 526 315