2021. febr. 8. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Régebben csináltam az ilyen jellegű feladatokhoz egy Excel-segédletet, ami valójában egy kalkulátor. Ha gondolod, átküldhetem neked.
2021. febr. 8. 12:06
 2/2 anonim ***** válasza:

2 évvel megkésve, de most olvasom a kérdésed:


1.


ELÁBÉ -> ELadott Áruk Beszerzési Értéke


Árrés = Az árrés a nettó eladási ár és a nettó beszerzési ár különbsége.


A beszerzési árra ráraktak 55%-os árrést, így az egyenlet így szól:


ELÁBÉ * 1,55 = 5 400 000


5 400 000 / 1,55 = 3 483 870


2. 22 000 000


ELÁBÉ = 22 000 000 / 1,52 = 14 473 684


Árrés: 22 000 000 - 14 473 684 = 7 526 315

2023. júl. 16. 20:21