Ezért újra levitték a bérlet árát úgy, hogy minden bérleten 20%-kal többet nyerjenek, mint az áremelés előtt lévő árral. Hány százalékkal kell csökkenteni az árat?2020. ápr. 26. 19:32
1/3 anonim válasza:
1,5*x*p=1,2*x
p=1,2/1,5=0,8 => 20%-kal kell csökkenteni az árat.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. ápr. 26. 20:32