Hány százalékkal kell csökkenteni az árat? Ha a téli szünet előtt megemelték a heti síbérlet árát 50%-kal. Ennek következtében kevesebben mentek sízni.1 hét alatt kevesebb lett a bevétel, mint 1 hét olcsóbb árak mellett volt.

Ezért újra levitték a bérlet árát úgy, hogy minden bérleten 20%-kal többet nyerjenek, mint az áremelés előtt lévő árral. Hány százalékkal kell csökkenteni az árat?

2020. ápr. 26. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1,5*x*p=1,2*x

p=1,2/1,5=0,8 => 20%-kal kell csökkenteni az árat.

2020. ápr. 26. 19:36
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. ápr. 26. 20:32
 3/3 Halmiaarszen ***** válasza:
Nemtudom.
2020. máj. 26. 17:58