2015. febr. 25. 15:49
1/2 anonim válasza:
Tegyük fel, hogy x darab jegyet készít. Ha 800 forintért ad 1-et, akkor 800*x forint lesz a bevétele, viszont még kell valahonnan szereznie 11.000 forintot, hogy pont 0-n legyen, vagyis 800*x+11.000 forint esetén lesz "nullszaldós" (vagyis sem vesztesége, sem profitja nincs).
Ha 900 forintért adja darabját, akkor 900*x forintja lesz, ebből ha elkölt 2.000 forintot, szintén nullszaldóra jön ki; tehát 900*x-2.000 forinttal lesz a bevétel és a kiadás egálban.
Mivel mindkét esetben ugyanúgy visszaszerzi a befektetett pénzt, ezért ezeket egyenlővé tehetjük:
800*x+11.000=900*x-2.000 /-800*x
11.000=100*x-2.000 /+2.000
13.000=100*x /:100
130=x, tehát 130 jegyet kell elkészítenie.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors megoldást.
2015. febr. 25. 16:04