A strandon a lángos sütőnél a sima lángos 180 ft, A tejfolos 220ft a sajtos tejfolos 380ft. Az utolso 2 oraban 30 vásárlóbol 8an sajtot es tejfolt is kertek 18 an kertek ra tejfolt 15 en pedig sajtot menyi bevetel szarmazott a langososnak?


2016. aug. 27. 12:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocs a hejesiras miatt
2016. aug. 27. 12:26
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha 8-an kértek rá sajtot és tejfölt is, akkor 18-8=10 kért rá csak tejfölt, 15-8=7 kért rá csak sajtot. 8+10+7=25, 30 vásárló volt összesen, így 5-en kérték simán.


Tehát:

Sima: 5

Csak sajtos: 7

Csak tejfölös: 10

Sajtos-tejfölös: 8


Nem adták meg, hogy a csak sajtos mennyibe került, de ha feltesszük, hogy az árazás következetes, akkor a tejföl 220-180=40 forintba kerül, így a csak sajtos 380-40=340 forintba. Ezek alapján szerintem te is ki tudod számolni, hogy mennyi volt a bevétel.

2016. aug. 27. 12:30
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszi a segitseget :)
2016. aug. 27. 12:33
 4/4 Mojjo ***** válasza:

@2:

"de ha feltesszük, hogy az árazás következetes"


Ez puszta spekuláció. A feladatnak ennyi adatból nincs biztos megoldása, csak spekulatív, "talán így van" tippet lehet adni. Ha egy matek feladatban ennyi infó van, az írója idióta volt, a tanár meg, aki bárhová beválogat egy ilyen feladatot, és nem azt a választ várja rá, hogy nincs megoldása, az még nagyobb idióta.


Amúgy az ilyen kérdéseknek itt a helye:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2016. aug. 27. 14:16