Egy múzeumban júniusban 35 kedvezményes és 5 teljes árú jegy eladásából 11750 Ft volt a jegye eladásból származó bevétel. Júliusban csak 5 kedvezményes és egy teljes árú jegyet adtak el, így 1850 Ft lett a bevétel?

Mennyibe kerül a kedvezményes és a teljes árú jegy?

2020. ápr. 24. 09:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Két ismeretlen, két egyenlet.

35 K + 5 T = 11 750

5 K + T = 1850

Én azt csinálnám, hogy megszorzom a második egyenletet 5-tel, akkor csaknem egyértelmű lesz K értéke.

2020. ápr. 24. 09:06
 2/2 anonim ***** válasza:

35K + 5T = 11 750


5K + T = 1850 azaz T = 1850 -5K


Ezt behelyettesítve az elsőbe:

35K + 5(1850-5K) = 11750

35K + 9250 - 25K = 11750

10K = 2500

1K = 250


Tehát 1db kedvezményes jegy volt 250Ft.

Ezt már bármelyik eredeti egyenletbe behelyettesítve kijön a teljes árú jegy ára. Válasszuk a másodikat, az egyszerűbb:

5K + T = 1850

5 * 250 + T = 1850

1250 + T = 1850

T = 600


Ellenőrzés:

35K + 5T = 11 750

35 * 250 + 5 * 600 = 11750

8750 + 3000 = 11750

11750 = 11750

2020. ápr. 24. 12:18