Mennyibe kerül a kedvezményes és a teljes árú jegy?2020. ápr. 24. 09:03
1/2 anonim válasza:
Két ismeretlen, két egyenlet.
35 K + 5 T = 11 750
5 K + T = 1850
Én azt csinálnám, hogy megszorzom a második egyenletet 5-tel, akkor csaknem egyértelmű lesz K értéke.
2/2 anonim válasza:
35K + 5T = 11 750
5K + T = 1850 azaz T = 1850 -5K
Ezt behelyettesítve az elsőbe:
35K + 5(1850-5K) = 11750
35K + 9250 - 25K = 11750
10K = 2500
1K = 250
Tehát 1db kedvezményes jegy volt 250Ft.
Ezt már bármelyik eredeti egyenletbe behelyettesítve kijön a teljes árú jegy ára. Válasszuk a másodikat, az egyszerűbb:
5K + T = 1850
5 * 250 + T = 1850
1250 + T = 1850
T = 600
Ellenőrzés:
35K + 5T = 11 750
35 * 250 + 5 * 600 = 11750
8750 + 3000 = 11750
11750 = 11750