Matek Sos segítség. Koszinusz szinusz tétel! (?)

A feladatokban lévő adatokat neked kell megadnia megadott feltételek alapján. Nyilván mindenki mást fog megadni. Mindig készits rajzot és ird le az adatokat, valamint a számolás menetét! 1. Egy háronszög szokásos jeloléseit használva számold ki a hiányzó adatokat! a- tetszöleges 20 és 30 közötti cm. u- húnyas lábad van". B- libméreted szorozva 2-vel Mekkora a e? 2. Egy háromszög szokásos jelöléseit használva számokd ki a hiányzó adatokat! a= tetszöleges tizedes tört 20 és 30 közötti cm b-az a"oldal 1.5-szerese cm. c-b-nél 10-zel kevesebb cm Számitsd ki a hiromszög legnagyobb szögének nagyságát! 3. Egy paralelogramma átlóinak hossza egyenkő a szüleid életkorával, mértékegysége em (apa életkora az egyik átló, anya életkora a másik átló, ha nem tudod, akkor kb.). Az átlök által bezárt szög annyi fok. amennyi volt a fěléves matekjegyed szorozva 16-tal a)Milyen hosszúak a paralelogramma oklalai? b) Mekkora a parakelogramma terükete? 4. Egy háromszög egyik oldala a- 15 és 25 között em, a másik oklala b-10 és 20 közötti cm, szögük y =63. Milyen hosszú a c oldalhoz tartozó súlyvonal?

2021. febr. 5. 09:29
 1/8 A kérdező kommentje:

U- helyett "a"

Húnyas helyett "hányas"

Libméreted helyett "lábméreted"- és ez lehetőleg legyen 40

Egyenlő helyett "egyenlő"

Em mértékegység helyett "cm"

Átlök helyett "átlók"

Terükete helyett "területe"



Köszönöm annak aki segít!! Akár jutalomban is részesítem!!

2021. febr. 5. 09:33
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt a Te személyes adataid szerepelnek. Ezeket csak Te tudhatod.

Meg kéne adnod az egyes feladatok szövegét rendesen, és az adott adatokat. Csak akkor várhatsz segítséget.

2021. febr. 5. 09:47
 3/8 A kérdező kommentje:

1.feladat

a=20,5

A(Alfa szög)= 39°

b (béta szög)=78°

c= ?cm


2.feladat

a=20,5 cm

b=30,75 cm

C= 20,75 cm


3.feladat

Szüleim életkora: 47 és 46

Metekjegyem: 3

2021. febr. 5. 10:05
 4/8 anonim ***** válasza:

1) gamma=180°-39°-78°=63°

Szinusztétel:

c/20,5=sin63°/sin39° => c=19,1

2021. febr. 5. 10:17
 5/8 anonim ***** válasza:

2) A legnagyobb szög a béta, mert az van a legnagyobb oldallal van szemközt. A koszinusztétel szerint:

cos(béta)=(20,5^2+20,75^2-30,75^2)/(2*20,5*20,75)

cos(béta)=-0,1114

béta=96,39°

2021. febr. 5. 10:26
 6/8 anonim ***** válasza:

3)

e=47 f=46 fi=48°

T=47*46*sin48°/2=803,34

a^2=23,5^2+23^2-2*23,5*23*cos48° => a=18,9

b^2=23,5^2+23^2+2*23,5*23*cos48° => b=42,5

2021. febr. 5. 10:34
 7/8 anonim ***** válasza:
4)????
2021. febr. 5. 10:36
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm!! Amúgy négyes lett a témazáróm😊
2021. febr. 21. 00:02