1,0 kg kristálycukrot vásárolunk. Hány mol szacharóz (répacukor) molekulát tartalmaz ez a mennyiség, ha tudjuk, hogy a répacukor képlete C12H22O11?

2021. jan. 26. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:

1kg = 1000g

A szacharóz moláris tömege a képlet alapján: 12*12+22+11*16 = 342 g/mol

Az anyagmennyiség = tömeg / moláris tömeg (n = m/M)

1000/342 = ~ 2,24 mol

2021. jan. 26. 13:41
 2/2 anonim ***** válasza:
nem mondod hogy ezt ki kellett írnod 1 sima osztást mit csináltok ti egész nap mikor iskolába se kell járni
2021. jan. 26. 16:08