Megköszönném ha a levezetéshez lenne egy kis magyarázat vagy ábra.2021. jan. 25. 13:55
1/2 anonim válasza:
Az oldallap magassága: ma=a*sqrt(3)/2=20*sqrt(3)/2=10*sqrt(3)
A gúla magassága m=sqrt(300-100)=sqrt(200)=10*sqrt(2) (Pitagorasz-tétel)
A gúla térfogata: V=a^2*m/3=400*10*sqr(2)/3=4000*sqrt(2)
2/2 anonim válasza:
Folytatom:
A gúla térfogata: V=a^2*m/3=400*10*sqr(2)/3=4000*sqrt(2)/3
A kis gúla térfogata: V1=V/8=500*sqrt(2)/3 (hasonló testek térfogata)
...