1.feladat. Viszonteladóknak a termékek árából engedményt adnak. Számítsa ki az eredeti árat annál a terméknél,amelynek engedményes ára 235 Ft,az engedmény mértéke 8%! A Ft-adatokat egész számra, fogyasztói árat az 5 Ft-ra kerekítés!?

2021. jan. 4. 09:37
 1/2 A kérdező kommentje:

2. feladat

Egy palack bor nettó beszerzési ára 1200 ft, az alkalmazott árrésszint 48%.

a, Számítsa ki, hány forint a bruttó eladási ára a palack bornak. ( Áfa 27%)

b, Hány forint áfát számlázott a szállító?

2021. jan. 4. 09:38
 2/2 anonim ***** válasza:

1)

a*0,92=235

a=235/0,92=255

2021. jan. 4. 10:32