Az ABCD téglalap oldalai 3 cm, illetve 12 cm hosszúak. Vágd szét a téglalapot egy egyenessel két olyan téglalapra, hogy az egyik levágott rész hasonló legyen az ABCD téglalaphoz! Mekkorák a levágott részek oldalai?

2021. jan. 22. 17:52
 1/1 anonim ***** válasza:

x/3=3/12

x=3/4

A levágott részek oldalai 3/4; 3 és 3; 45/4.

2021. jan. 22. 18:01