Ebben szeretnék segítséget kérni. Itthon senki sincs, aki segíteni tudna.2021. jan. 22. 17:23
1/4 anonim válasza:
Ez hányadik osztályos feladat?
A cosinus-tétel háromszori alkalmazásával simán megoldható.
2/4 anonim válasza:
a^2=25^2+30^2-2*25*30*cos(22°78')=143,9 => a=12
cos(béta)=(25^2+143,8-30^2)/(2*25*12) => béta=102,6° =>alfa=77,4°
f^2=25^2+143,9-2*25*12*cos77,4°=638,0 => f=25,3
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi😊
2021. jan. 29. 09:08