Hányféle "k" hosszú betűkígyót képezhetünk x,y,z,w,q betűkből?


2021. jan. 9. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi az a betűkígyó?
2021. jan. 9. 23:37
 2/4 A kérdező kommentje:
Mondhatjuk inkább, hogy sorozat.
2021. jan. 10. 00:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha bármilyen megkötés nélkül ismétlődhetnek a betűk, akkor 6*6*6*...*6 = 6^k darab képezhető. Ha k véletlenül 0 lenne, akkor is működik a képlet; 0 betű felhasználásával 1 darab betűsor képezhető, ami 0 darabot tartalmaz mindegyik fajta betűből.
2021. jan. 10. 00:25
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Illetve 5*5*5*...*5 = 5^k, mivel 5-féle betű van.
2021. jan. 10. 00:27