Kezdetben álló, 4kg tömegű kocsit 10N erővel tolunk 5 másodpercig. Mennyi lesz a test mozgási energiájának megváltozása?

Fizikára kell gyakorlás, de nagyon nem értem, valaki kérlek segítsen!

2021. jan. 21. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Na mi a mozgási energia képlete, és ebből melyik adat nincs meg?
2021. jan. 21. 20:36
 2/3 A kérdező kommentje:
Már a ** rohadt képletet nem értem, ha ismernéd a fizikatanárom megértenél. Utánanéztem a neten is, de nem értem, nem megy.
2021. jan. 21. 20:45
 3/3 anonim ***** válasza:

F = m*a

a = (v2-v1)/t (mivel v1=0, ezért a=v2/t)

F = m*v2/t

Itt csak a v2 sebesség az ismeretlen, a másik három adat meg van adva a feladatban, kiszámolható a sebesség. (segítség: átrendezés után v2=F*t/m)

És hogy ez miért volt jó? Azért, mert a mozgási energia képlete:

E = 1/2 * m * v^2

v=v2, amit az előbb kiszámoltál, így könnyedén megkapod a mozgási energiát két szorzással. Itt jönne az a rész, hogy ebből ki kellene vonni a kezdeti mozgási energiát, de mivel a feladatban adott, hogy kezdetben áll, tehát v=0, így ennek a mozgási energiája is 0, vagyis a mozgási energia változása egyenlő az előbb kiszámolt mozgási energiával.

2021. jan. 21. 21:14