Egy szög szárait az ábrán látható módon párhuzamos egyenesekkel metszettük. Töltsük ki az alábbi táblázat üresen hagyott rovatait! (Az adatok ugyanabban a hosszúságegységben értendők.)?


Itt van a link az ábrához:

[link]



2021. jan. 21. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ami kell hozzá:

a/b=c/d (Párhuzamos szelők tétele)

x/y=a/(a+b)=c/(c+d) (Párhuzamos szelőszakaszok tétele)


Az ismert adatok behelyettesítése után fejezd ki az ismeretlent!

2021. jan. 21. 10:22
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2021. jan. 21. 10:22
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jan. 21. 10:23
 4/4 A kérdező kommentje:
A táblázat kitöltése volt (mármint az, hogy hogyan kell), de most már értem, köszönöm!
2021. jan. 21. 10:24