Egy szög szárait az ábrán látható módon párhuzamos egyenesekkel metszettük. Töltsük ki az alábbi táblázat üresen hagyott rovatait! (Az adatok ugyanabban a hosszúságegységben értendők.)?

link az ábrához: [link]

2021. jan. 15. 07:48
 1/3 anonymousreview60 ***** válasza:

Itt a mértani hasonlóságra kell alapozni.

a/c = (a+b)/(c+d) = x/y

2021. jan. 15. 08:26
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezekbe kell behelyettesíteni:

a/b=c/d (Párhuzamos szelők tétele)

x/y=a/(a+b)=c/(c+d) (Párhuzamos szelőszakaszok tétele)

Ezután a kapott egyenleteket kell megoldani.

2021. jan. 15. 09:42
 3/3 anonymousreview60 ***** válasza:
"Párhuzamos szelők tétele" Tudtam, hogy van valami bűvös neve.
2021. jan. 15. 10:12