A nyolcadikosok matematikából dolgozatot írtak. A tanár annyit elárult, hogy csak 3-as, 4-es és 5-ös osztályzatok születtek. A 3-asok száma 2-vel több és az 5ösök száma 5-tel kevesebb, mint a 4-esek száma. Mennyi az egyes osztályzatok száma, ha az osztályba 32-en járnak, de 2-en betegség miatt nem tudták megírni a dolgozatot?2020. dec. 16. 15:54
1/6 anonim válasza:
Nevezd el mondjuk a 4-esek számát x-nek. Írj fel mindent x-el és ki fog jönni egy egyszerűen megoldható egyenlet.
2/6 anonim válasza:
x+x-5+x+2=30 /összevonás
3x+(-3)=30
3x-3=30 /+3
3x=33 /3
X=11
5-ök száma: 6
4-ek száma: 11
3-ok száma: 13
Ezeket írd be egy táblázatba
Remélem jól csináltam
3/6 A kérdező kommentje:
Ó köszönöm így már megy
Ez nem is olyan nehéz mint amilyennek látszik:)
2020. dec. 16. 16:05
4/6 A kérdező kommentje:
És még lenne annyi kérdésem hogy akkor egy darab egyes osztályzat sem lett?
2020. dec. 16. 16:11
5/6 anonim válasza:
Hát leírtad, hogy a legrosszabb a jegy a hármas. Tehát nem, nem lett
6/6 A kérdező kommentje:
Jaa okes, köszönöm
2020. dec. 16. 16:20