Egyszerűen nem éértem és még ilyen táblázat is kéne hozzá de nem értem hogy egyátalán mit kéne a táblázatba írni és ebből még hozzá holnap dolgozatot írok. Kérem segítsen valaki? Lejjebb írom a feladatot amit nem értek.

A nyolcadikosok matematikából dolgozatot írtak. A tanár annyit elárult, hogy csak 3-as, 4-es és 5-ös osztályzatok születtek. A 3-asok száma 2-vel több és az 5ösök száma 5-tel kevesebb, mint a 4-esek száma. Mennyi az egyes osztályzatok száma, ha az osztályba 32-en járnak, de 2-en betegség miatt nem tudták megírni a dolgozatot?
2020. dec. 16. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Nevezd el mondjuk a 4-esek számát x-nek. Írj fel mindent x-el és ki fog jönni egy egyszerűen megoldható egyenlet.
2020. dec. 16. 16:01
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

x+x-5+x+2=30 /összevonás

3x+(-3)=30

3x-3=30 /+3

3x=33 /3

X=11


5-ök száma: 6

4-ek száma: 11

3-ok száma: 13


Ezeket írd be egy táblázatba


Remélem jól csináltam

2020. dec. 16. 16:03
 3/6 A kérdező kommentje:

Ó köszönöm így már megy

Ez nem is olyan nehéz mint amilyennek látszik:)

2020. dec. 16. 16:05
 4/6 A kérdező kommentje:
És még lenne annyi kérdésem hogy akkor egy darab egyes osztályzat sem lett?
2020. dec. 16. 16:11
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
Hát leírtad, hogy a legrosszabb a jegy a hármas. Tehát nem, nem lett
2020. dec. 16. 16:18
 6/6 A kérdező kommentje:
Jaa okes, köszönöm
2020. dec. 16. 16:20