Nem jutottam vele sajnos sokra, segítenétek? "5 a válasz, de nem értem miért2021. jan. 20. 20:21
1/5 A kérdező kommentje:
*25 a válasz
2021. jan. 20. 20:33
2/5 anonim válasza:
:DDD meg kellene tanulni a definíciókat. A fent leírt mátrix a mátrix adjungáltja (adj(A)). A mátrix inverze pedig: A^1 = adj(A^T)/det(A).
A*A^1=E
A*adj(A^T)=det(A)*E
det(A)*det(adj(A^T))=det(det(A)*E)=det(A)^3
det(adj(A^T))=det(A)^2 általánosan:det(adj(A^T))=det(A)^(n-1), ahol A nxn-es.
3/5 A kérdező kommentje:
Kedves Steven! Köszönöm szépen a választ, viszont a beszólásodat már kevésbé, ugyanis a féléves tananyagunkban nem szerepelt az adjungált mátrix, talán ezért nem tudom megoldani a feladatot
2021. jan. 20. 21:04
4/5 anonim válasza:
Akkor meg értetlenül állok miért kaptok ilyen feladatot.
5/5 anonim válasza:
Bár, ide a kifejtési és ferde kifejtési tétel kell, nem kell ismerni hogy hívják a fenti mátrixot.Ebben az esetben kell egy okos ötlet, hogy alkalmazhassuk a kifejtési tételt:
A*adjA^T = det(A)*E
A főátlók értékei a kifejtési tétel miatt az ami.
A nem főátlóbeli értékek nulla volta meg a ferde-kifejtési tétel miatt van.