1. Egy háromszög két oldalának hossza a=5cm és b=8cm. A háromszög területe 12 cm2. Számítsd ki a háromszög hiányzó oldalának a hosszát és a hiányzó oldalához tartozó súlyvonal nagyságát!

2. Egy paralelogramma két átlója 18cm illetve 32cm hosszú, az általuk bezárt szög 50°.

Mekkorák a paralelogramma oldalai és területe?

3. Egy paralelogramma oldalai 10 cm és 12 cm, az egyik szöge 112°. Mekkora a rövidebb átlója és a területe?

4. Egy trapéz két párhuzamos oldala 48cm és 14cm. Az egyik szár 58cm. Ennek a nagyobbik alappal bezárt szöge 68°. Határozd meg a trapéz negyedik oldalát és a trapéz ismeretlen szögeit!

5. Határozd meg az , vektorok hajlásszögét!

6. Egy „a” vektor koordinátái 3 és 5. Egy „b” vektor koordinátái 5 és 1. Mekkora szöget zár be a két vektor egymással?



2021. jan. 18. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Hol akadtál el? Hogyan kezdtél el gondolkodni/számolni?

Készítettél ábrát esetleg/felvetted az adatokat, vagy megkerested a megfelelő képleteket?

2021. jan. 18. 19:44
 2/3 anonim ***** válasza:

1)

12=5*8*sin(gamma)/2 => gamma1=36,87° vagy gamma2=143,13°

c1^2=5^2+8^2-2*5*8*cos(36,87°)=24,96 => c1=5

c2^2=5^5+8^2-2*5*8*cos(143,13°)=153,83 => 12,4

sc1^2=(2*5^2+2*8^2-25)/4 => sc1=6,2

sc2^2=(2*5^2+2*8^2-153,83)/4 => sc2=2,46

2021. jan. 18. 20:02
 3/3 anonim ***** válasza:

6)

a(3;5) => |a|=sqrt(34)

b(5;1) => |b|=sqrt(26)

cos(gamma)=|3*5+5*1|/(sqrt(34)*sqrt(26))=0,686 => gamma=46,7°

2021. jan. 18. 20:31