Ezeket az egyenleteket hogyan kell megoldani a valós számok halmazán?

[link]

2021. jan. 17. 17:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az egyenlet két oldalát szorzod y*(y+1)*(y+2)-vel.

6(y+1)(y+2)+3y(y+1)+y(y+2)=0

10y^2+23y+12=0

y1=-3/2 y2=-4/5

x1=sqrt(5)/25 x2=5^(-4/5)

2021. jan. 17. 18:28
 12/12 anonim ***** válasza:

Ellenőrzésképpen:

[link]

2021. jan. 17. 18:54
1 2