Ezt hogyan számoljam ki? (Nem tudom hogy hogyan álljak neki).Fizika házi feladat.


A 230 V feszültségű hálózathoz kapcsolt CD-le- játszó hálózati csatlakozóvezetékében 0,04 A az áramerősség. A CD-lejátszón meghallgatjuk Liszt Ferenc: Hungária című szimfonikus költeményét. A mű lejátszása 21,5 percig tart. Mennyi a CD- lejátszó fogyasztása?


Kb. Értem csak ennél a feladatnál nem tudom hogy hogyan álljak neki):

Előre is köszönöm.



2021. jan. 16. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Mit nem tudsz? P=U*I
2021. jan. 16. 11:02
 2/4 A kérdező kommentje:

Ott akadtam el hogy akkor most a "P"-t kéne kiszámolni vagy a "W"-ot mert a ha "P"-t kéne akkor nem kellene az hogy 21,5 perc alatt van a lejátszás.

Szóval akkor a "P"-t számoljam vagy a "W"-t?

2021. jan. 16. 11:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát mi a kérdés? A fogyasztás, nem?
2021. jan. 16. 11:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a W alatt mit értesz? W, mint a munka jele, vagy W, mint Watt, a teljesítmény mértékegysége?

Egyébként nagyon egyszerű: a lejátszó villamos teljesítménye a rákapcsolt feszültség és a felvett áram szorzata. (P=U*I)

A teljesítmény az időegység alatti energiaváltozást mutatja.

Ahhoz, hogy a megadott idő alatti fogyasztást megkapjuk, tehát a teljesítményt be kell szorozni az idővel. (W=P*t=U*I*t)

Arra figyelj, hogy egységes mértékegységrendszerben kell dolgozni, hogy az eredményt értelmezhető mértékegységben kapd. Ha az időt másodpercre átváltva helyettesíted be, akkor Joule-ban jön ki a végeredmény, ha pedig órában, akkor Wh (wattóra) mértékegységben. Általában a villamos teljesítményt kWh-ban szokás megadni egyébként, ami 1000 Wh-nak felel meg.

2021. jan. 16. 17:22