Hogyan tudom megoldani ezeket a mátrixegyenleteket?(bővebben lent)


1.)2X+E=3B

2.)AX-E=B

3.)AX-E=A+B


Az X-et kellene kifejezni

(kedvencem a távoktatás)

(bye)



2021. jan. 13. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek megadva a mátrixok? Mert így nincs sok értelme.
2021. jan. 13. 14:44
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ismeretlenek együtthatóiból írj fel egy együttható mátrixot és egy jobb oldali mátrixot.


Ahol nincs semmi, az +1-nem számít, ahol - van, az meg -1-nek értetendő.


Mit ír a feladat? Milyen módszert alkalmazz?

2021. jan. 13. 14:47
 3/4 A kérdező kommentje:

Meg vannak adva a mátrixok persze.

"Határozza meg az A mátrix inverzét, és oldja meg a 3 adott mátrix egyenletet."

Az inverz ki van számolva, már csak az egyenletekből ki kell hozni az x-et és behelyettesíteni az A,B mátrixot

2021. jan. 13. 17:20
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1)X=1/2*(3B-E)

2)X=A^(-1)*(B+E), ha A^(-1) az A inverze

3)x=A^(-1)*(A+B+E)

2021. jan. 13. 17:29