Előre is köszi a válaszokat :))2021. jan. 11. 18:03
1/7 anonim válasza:
A rövidebb fa csúcsán párhuzamost húzunk a talajjal. Két hasonló derékszögű háromszög keletkezik.
(f-3)/15=6/40
f-3=2,25
f=5,25
2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de elfelejtettem, hogy segédegyenes nélkül kéne. Segédegyenessel megcsináltam, de simán nem értem. :(
2021. jan. 11. 18:19
4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, a tanár ezt találta ki. Most két ismeretlenül van, ilyet még nem is vettünk..
2021. jan. 11. 18:23
5/7 anonim válasza:
A fák csúcsaira illeszkedő egyenesre három hasonló derékszögű háromszög átfogója illeszkedik.
3/y=9/(y+40) => y=20
3/20=f/35 => f=5,25
Készíts ábrát!
6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :) (Igen, van ábrám)
2021. jan. 11. 18:33
7/7 anonim válasza:
Az y a rövidebb fa aljának és az egyenes vízszintessel való metszéspontjának távolsága.