Három fa áll egy egyenes mentén úgy, hogy a csúcsuk egy egyenesre illeszkedik. A két szélső fa 3m illetve 9m. A középső fa a kisebbtől 15m-re, a nagyobbtól 25m-re van. Milyen magas a középső fa?

Előre is köszi a válaszokat :))

#házi #matematika #geometria #Párhuzamosszelőszakaszok
2021. jan. 11. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:

A rövidebb fa csúcsán párhuzamost húzunk a talajjal. Két hasonló derékszögű háromszög keletkezik.

(f-3)/15=6/40

f-3=2,25

f=5,25

2021. jan. 11. 18:10
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de elfelejtettem, hogy segédegyenes nélkül kéne. Segédegyenessel megcsináltam, de simán nem értem. :(
2021. jan. 11. 18:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ezt meg miért?
2021. jan. 11. 18:22
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, a tanár ezt találta ki. Most két ismeretlenül van, ilyet még nem is vettünk..
2021. jan. 11. 18:23
 5/7 anonim ***** válasza:

A fák csúcsaira illeszkedő egyenesre három hasonló derékszögű háromszög átfogója illeszkedik.

3/y=9/(y+40) => y=20


3/20=f/35 => f=5,25


Készíts ábrát!

2021. jan. 11. 18:30
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :) (Igen, van ábrám)
2021. jan. 11. 18:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Az y a rövidebb fa aljának és az egyenes vízszintessel való metszéspontjának távolsága.
2021. jan. 11. 18:36