2021. jan. 11. 13:06
1/4 anonim válasza:
10+10 = 100+100 = 200
11+9 =121+81 = 202
12+8 = 144+ 64 = 208
stb
3/4 anonim válasza:
1-es vagyok, megoldottam.
Kérdező legalább egy köszönöm jöhetett volna.
4/4 anonim válasza:
x+y=20
x^2+y^2=min
A második egyenlet így írható át:
x^2+(20-x)^2 = 2x^2-40x+400 = min.
Ez egy parabola egyenlete, amelynek minimumhelyét úgy tudjuk deriválás nélkül kideríteni, hogy teljes négyzetté alakítjuk:
2x^2-40x+400 = 2*(x-10)^2 + 200
Ez pedig x=10-nél ad minimális értéket.
Tehát a megoldás: x=10 és y=20-x=20-10=10.