Valaki seegítene légyszi ? Bontsuk fel a 20-at két részre úgy, hogy a tagok négyzetösszege a legkisebb legyen!


2021. jan. 11. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:

10+10 = 100+100 = 200

11+9 =121+81 = 202

12+8 = 144+ 64 = 208

stb

2021. jan. 11. 13:16
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hányadik osztályban?
2021. jan. 11. 13:25
 3/4 anonim ***** válasza:
35%

1-es vagyok, megoldottam.

Kérdező legalább egy köszönöm jöhetett volna.

2021. jan. 11. 14:05
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

x+y=20


x^2+y^2=min


A második egyenlet így írható át:


x^2+(20-x)^2 = 2x^2-40x+400 = min.


Ez egy parabola egyenlete, amelynek minimumhelyét úgy tudjuk deriválás nélkül kideríteni, hogy teljes négyzetté alakítjuk:


2x^2-40x+400 = 2*(x-10)^2 + 200


Ez pedig x=10-nél ad minimális értéket.


Tehát a megoldás: x=10 és y=20-x=20-10=10.

2021. jan. 11. 15:04