Egy dobozban 265 db. labda van. Fehér, piros,és kék. Fehérek száma úgy aránylik a pirosak számához, mint 4:3, Pirosak aránya a kékek számához 5:6 Hány db van az egyes színű labdákból?


2021. jan. 10. 16:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Fehérek száma: 4x

Pirosak száma: 3x

Kékek száma: k

3x/k=5/6

k=18/5*x

4x+3x+18/5*x=265

...

2021. jan. 10. 16:07
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt annyi a trükk, hogy fel kell írnod a kékek számát, a fehérek számának arányában. (Egyszerű szorzással.)


Utána összeadod hány "egységet", és annyi fele osztod a teljes mennyiséget. A végén meg minden színnél visszaszorzol, attól függően hány "egység" volt az adott színből.

2021. jan. 10. 16:07