2021. jan. 10. 16:00
1/2 anonim válasza:
Fehérek száma: 4x
Pirosak száma: 3x
Kékek száma: k
3x/k=5/6
k=18/5*x
4x+3x+18/5*x=265
...
2/2 anonim válasza:
Itt annyi a trükk, hogy fel kell írnod a kékek számát, a fehérek számának arányában. (Egyszerű szorzással.)
Utána összeadod hány "egységet", és annyi fele osztod a teljes mennyiséget. A végén meg minden színnél visszaszorzol, attól függően hány "egység" volt az adott színből.