Mekkorák a kis gúla élei? Hogy aránylik?


Szabályos gúla alaplapja 32 mm-es oldalú hatszög, a gúla magassága 56 mm. Mekkorák a gúla oldalélei? Ezt a gúlát egy, a magasság legfelső negyedelőpontján átmenő. az alaplappal párhuzamos síkkal 2 részre vágjuk.

Mekkorák a kis gúla élei?

Hogy aránylik a keletkező kis gúla térfogata az eredetiéhez?

Hogy aránylik a keletkező kis gúla térfogata az eredetiéhez?

Hogy aránylik egymáshoz a gúla két részének a térfogata?

Mekkora a gúla két részének a térfogata?


2020. nov. 30. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Tehát van egy gúlád.


A magasság felső 1/4-nél az alappal párhuzamos síkkal szeled két részre.

Abból lesz egy csonkagúlád + kiegészítő gúlád.


Számítsd ki a teljes gúla térfogatát.

Majd oszd el 4-gyel. Megkapod a kiegészítő gúla térfogatát.

[link]

Az nem megoldás?

2020. nov. 30. 19:51
 2/2 anonim ***** válasza:

a)b=sqrt(56^2+32^2)=sqrt(4160)=8sqrt(65)


b) a1=8, b1=2*sqrt(65)


c) 1/64


d)1/63


e)

T=32^2*sqrt(3)/4*6=1536sqrt(3)

V=1536sqrt(3)*56/3=28672sqrt(3)

V1=448sqrt(3)

V2=28224sqrt(3)

2020. nov. 30. 19:51