Mi a kémiai reakció egyenletei?


1. A hidrogén égése

2. Cink és sósav reakciója

3. A magnézium égése

4. Ezüst-nitrát reakciója sósavval

5. Ammónia és víz reakciója

6. Víz bontása elektromos árammal

7. Kálium-permanganát hevítése

8. Réz-oxid reakciója hidrogénnel

9. Vas és sósav reakciója

10. Hidrogén-klorid és ammónia reakciója

11. Szén-dioxid reakciója

Kalcium-hidroxiddal

12. A nátrium reakciója klórral

13. A szénsav átalakulása szén-dioxiddá és vízzé

14. A hidrogén-peroxid átalakulása vízzé és oxigénné

15. A nátrium és a víz reakciója

16. Hidrogén-klorid reakciója vízzel

17. Kalcium-oxid és víz reakciója

18. Vas reakciója réz-szulfát-oldattal

19. Szén-dioxid és víz reakciója

20. Hidrogén reakciója klórral

Légyszíves leírná ezeknek a kémiai reakciók egyenleteit mert sürgős lenne. Nagyon szépen köszönöm előre is!



2021. jan. 3. 20:28
 1/5 Silber ***** válasza:
Hol akadtál el?
2021. jan. 3. 20:57
 2/5 A kérdező kommentje:
Az egésznél nagyon sürgősen kellene az összes megoldása mert közbe a többi házimat csinálom mert nincs időm ami lényegtelen csak nagyon kellenének
2021. jan. 3. 21:23
 3/5 Silber ***** válasza:

Ez nem elég. Az oldal nem megoldás-generátor, hanem segítségforrás.

Ha leírod az első ötöt, a maradékot hozzápótlom.

2021. jan. 3. 22:30
 4/5 anonim ***** válasza:

1. H2 + 2 O2 = H2O


2. Zn + 2 HCl = H2 + ZnCl2


3. 2 Mg + O2 = 2 MgO


4.


AgNO3 + HCl = AgCl (aláhúzva!) + HNO3


5. NH3 + H2O = NH4+ + OH-


6. 2 H2O -> 2 H2 + O2


7. 2 KMnO4 -> K2MnO4 + MnO2 + O2


8. CuO + H2 = Cu + H2O

9. Fe + 2 HCl = FeCl2 + H2

10. HCl + NH3 = NH4Cl


11. CO2 + Ca(OH)2 = CaCO3 + H2O


12. 2 Na + Cl2 = 2 NaCl


13. H2CO3 -> H2O + CO2 (melegítés)


14. 2 H2O2 -> 2 H2O + O2


15. 2 Na + 2 H2O = 2 NaOH + H2


16. HCl + H2O = H3O+ + Cl-


17. CaO + 2 H2O = Ca(OH)2 (aláhúzva) + H2


18. Fe + CuSO4 = FeSO4 + Cu


19. 13-as visszafelé


20. H2 + Cl2 = 2 HCl


Máskor időben csináld meg a leckét, és ne légy lusta használni a tankönyvet.

2021. jan. 3. 22:39
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. jan. 4. 05:35