Valaki tud segíteni ebben a kémia feladatban?

1 g ciklohexánt tökéletesen elégetnek, amikor is 43,54 kJ hő szabadul fel. Mekkora a ciklohexán képződéshője, ha ismerjük a vízgőz (-242 kJ/mol) és a szén-dioxid gáz (-394 kJ/mol) képződéshőjét?

2020. dec. 26. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ciklohexán - C6H12 azaz M=84g/mol

m=1g

n=1/84= 0,0119mol

0,0119mol - 43,54kj

1 mol - xkJ

x=43,54/0,0119= 3657,36

Egy mol ciklohexán égésekor felszabaduló hő : - 3657,36kJ/mol

Az égés egyenlete:

C6H12 + 9 O2 = 6CO2 + 6 H2O

Hess tétele alapján:

q=ciklohexán képződéshője

(6x-242+6x-394) - q = - 3657,36kJ

Egyenletből a q= - 158,64kJ/mol

2020. dec. 26. 16:06
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom a Hess tétel amire szükséged van!

[link]

2020. dec. 26. 16:07
 3/4 anonim ***** válasza:
#1-nek miért nincsen értékelése?
2020. dec. 27. 06:05
 4/4 anonim ***** válasza:

#2

Valóban a Hess tétel adja meg a helyes választ.

2020. dec. 27. 07:00