Tudnátok segíteni ebben a kémia feladatban?


Egy telített o-amino-fenol (C6H7NO) oldat ozmotikus nyomása 293,0 K-en 37,41 kPa. Az oldat sűrűsége 1,002 g/cm3.


Határozza meg az o-amino-fenol oldhatóságát 100,0 g vízben, g mértékegységben.


M(C6H7NO)=109,0 g/mol, R=8,314 J/molK



2020. nov. 19. 13:35
 1/2 anonim válasza:
nem
2020. nov. 24. 19:37
 2/2 JanurikEndreGyorgy ***** válasza:
100%

A van't Hoff-törvény:

pí*V=n*R*T,

illetve:

pí=c*R*T, ahol c=n/V és n=m/M (V=1dm^3=0,001m^3)


Keressük a telített oldatban lévő anyag c anyagmennyiség-koncentrációját:


c=pí/(R*T)


c=37,4 kPa/(8,314 J/(mol*K)*293,0 K)=

=37,4 kN/m^2/(8,314 Nm/(mol*K)*293,0 K)=

=0,01535 kmol/m^3 = 0,01535 mol/dm^3


Tehát 0,01535 mol, azaz 0,01535*109,0=1,673 g anyag van 1,000 dm^3, azaz 1002 g oldatban, amiben 1002g-1,673g=1000,327 g víz van.


Oldhatóság 100g vízre vonatkoztatva: 1,673g/1000,327g*100g=0,1672g

2021. jan. 1. 03:34