Hogy vegyem rá az unokaöcsémet, hogy elolvassa a kötelező olvasmányát?
A Vuk-ot. Nem nagyon szeret olvasni, velem lesz kb 4 napig és addig kellene elolvasnia, mert utánna a szülők nem nagyon foglalkoznak vele sajnos. Vagy hogy szeretessem meg vele az olvasást, ha véletlen nem tudjuk befejezni és otthon kell neki végig olvasnia?
Már letöltöttem neki a filmet, de azt csak akkor akarom megnézetni vele ha elolvasta a könyvet.
Nem a kérdésre válaszol, de pontosan mit jelent nálad, hogy "eléggé rosszul megy neki az olvasás"? Bár nem te vagy az édesanyja, de én most veled levelezem: ha valakinek nem megy úgy az olvasás, ahogy a korosztálya szerint elvárható, annak utána kell járni. Szemészeti vizsgálat illetve ha diszlexia-gyanús (pl betűkeverés, betűkihagyás, más szó olvasása), akkor diszlexiavizsgálat. Ki kell próbálni, hogy nagyobb betűkkel könnyebben megy-e, színes háttérrel könnyebben megy-e. El lehet menni a nevelési tanácsadóba, valamit mondanak. Önmagában csak könyvek olvastatásával, pláne hangos olvastatásával nem nagyon fog javulni a helyzet, az okot kell kezelni.
első
Kedves 06:13!
Te életedben soha nem hallgattál meg egyetlen mese CD-t sem Szabó Gyulától, Molnár Piroskától???
Vagy esetleg gyermekverseket Rudolf Pétertől, Kulka Jánostól??? Akkor fogalmad sincs, mit hagytál ki.
Nem csak a lusta emberek hallgatnak CD-ről meséket, verseket, regényeket -és ez mind hangoskönyv
A kisiskolás fiam épp most hallgatja a Tüskeváárat Széles Tamás felolvasásával, és le sem tud szakadni róla. Nem a számítógép előtt ül, nem a TV-t nézi, hanem fekszik az ágyán, néha behunyt szemmel, néha ábrándozó tekintettel, és én látom, hogy képzeletben ott fogja a halat és lesi a madarakat Tutajossal és Matula bácsival.
Ez is egyfajta relaxáció, pihenés. És szerintem mindenképp hasznos pihenés. Ugyanúgy fejleszti a képzelőerőt, a szókincset, a beszédkészséget, mintha saját maga olvasna.
Én például már hosszú évek óta nem vettem a kezembe könyvet (mármint regényt), mert estére mindig olyan szinten elfáradtam, hogy kb. két oldal elolvasása után le kellett kapcsolnom a villanyt és becsukni a szemem. Most meg lefekszem, lekapcsolom a villanyokat, behunyom a szemem, és egy-két órán keresztül hallgatom még a hangoskönyvet - Szilágyi Tibor olvassa fel nekem a Mester és Margaritát, Kulka János a Balekot, én meg csak behunyom a szemem, és pihenek, pihenek, relaxálok. Teljesen kikapcsolok. Igen, a hangoskönyveket az ilyen "lustáknak" találták ki, akik a feszített nap után, estére már képtelenek nyitva tartani a szemeiket.
Persze, tökéletesen tudom és értem, miért fontos az olvasás. Nélkülözhetetlen a jó olvasási készség elsajátítása, mindannyian tudjuk, hogy miért. Olvasni tudni kell, hiszen olvasás nélkül nem fog menni a tanulás.
Én szerénytelenség nélkül állíthatom, hogy elég jól olvasok, a fiam mindig is imádta, ha olvastam neki. Prózamondó versenyeken is megálltam a helyem még középiskolában is.
Pedig nem olvastam el gyerekkoromban hű de sok regényt, inkább csak olvasgattam.
Viszont megszámlálni se tudnám, hány mese- és mesejáték kazettát hallgattam rongyosra - a teljesség igénye nélkül: Csákányi László, Pécsi Ildikó, Bodrogi Gyula, Szerednyei Béla, Garas Dezső stb-stb... tolmácsolásában. Nem hinném, hogy Ők nagyon visszavetnék szegény gyermekeket a fejlődésben. Engem sokkal inkább inspiráltak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!