Mekkora a láda tömege, ha azt 120 N erővel toljuk a talajon, miközben a súrlódási együttható a láda és a talaj között 0,5?


Nagyon nem értem a feladatot, és már fél órája rajta gondolkozok, és nem sokára le kell adnom mint házifeladat...

Megköszönömém a segítséget



2020. dec. 15. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

F=mű*m*g

Be tudsz helyettesíteni?

2020. dec. 15. 16:50
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogy érted?
2020. dec. 15. 17:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érti az #1 Válaszoló, hogy leírta a képletet, amiben csak az 'm' láda tömege ismeretlen, a többi adott, tehát csak be kell helyettesítened.
2020. dec. 15. 17:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

120=0,5*m*9,81

Innen meg tudod adni az m-t?

2020. dec. 15. 17:25
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem nagyon...

De ha úgy érted a feladatból kell,a kérdés igazából az egész feladat, nincs más hozzá..

2020. dec. 15. 17:33
 6/8 anonim ***** válasza:

m=120/(0,5*9.81)=24,46(kg)

Te szórakozol, vagy tényleg?

2020. dec. 15. 17:37
 7/8 A kérdező kommentje:
Tényleg
2020. dec. 15. 18:05
 8/8 anonim ***** válasza:
HÁT ...
2020. dec. 15. 18:07