FIZIKA. Egy 2000 kg tömegű autó 184 km/h sebességgel halad, amikor a sofőr fékez és blokkolt kereken csúszik az aszfalton megállásig. Milyen hosszú volt a fékút, ha az aszfalt és a gumiabroncs közötti súrlódási együttható 0,4?

Valaki tudna segíteni némi magyarázattal a fenti feladatban? Sokat segítene!

2020. nov. 26. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A fékezőerő = 20 000 N * 0,4 = 8000 N

A kocsi mozgási energiája: 1/2 * mv²

Ennyi munkát kell végeznie a súrlódásnak. s = W / F

Ügyelj, hogy SI-egységeket használj!

2020. nov. 26. 13:45
 2/3 A kérdező kommentje:
Kijött és meg is értettem! Nagyon szépen köszönöm!
2020. nov. 26. 14:15
 3/3 A kérdező kommentje:
Az F = mű*m*g nem ugrott be.
2020. nov. 26. 14:16