Egy villanymozdonnyal húzott vasúti szerelvény vízszintes pályán 72 km/h sebességgel halad, amikor áramszünet miatt leállnak a motorjai. Fékezés nélkül milyen hosszú úton áll meg a szerelvény, ha a súrlódási együtthatója 0, 005?

2020. máj. 10. 17:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A mozgási energiája: 1/2 * m * v² = (200m) J

A súrlódási erő: m * g * 0,005 = (0,05m) N

A lassulás során megtett út: s

A súrlódás által végzett munka: F * s = (0,05m)*s J

Ha megáll a szerelvény, akkor a súrlódás az egész mozgási energiát elveszi, tehát:

(200m) J = (0,05m)*s J

200 = 0,05 * s

s = 4000 m

2020. máj. 10. 17:43