2020. máj. 10. 17:15
1/1 anonim válasza:
A mozgási energiája: 1/2 * m * v² = (200m) J
A súrlódási erő: m * g * 0,005 = (0,05m) N
A lassulás során megtett út: s
A súrlódás által végzett munka: F * s = (0,05m)*s J
Ha megáll a szerelvény, akkor a súrlódás az egész mozgási energiát elveszi, tehát:
(200m) J = (0,05m)*s J
200 = 0,05 * s
s = 4000 m