10 a 30-dik hatványon + 10 a 31-dik hatványon egy hatvánnyal hogy lehet leírni?

létezik hogy 11 a 30-dik hatványon?

#hatvány #azonos alapú hatványok összege
2020. dec. 13. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
10^31 + 10^30 = 10*10^30 + 10^30 = 11*10^30.
2020. dec. 13. 17:38
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen

így értem

2020. dec. 13. 17:41
 3/7 A kérdező kommentje:
zért azt nem értem miért lesz 11x10 a 30-dikon miért nem 10x 10 a 30 -dikon?
2020. dec. 13. 17:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert 10^31 = 10*10^30, de ehhez még hozzá kell adni a másik 10^30 tagot, 10+1 pedig 11.
2020. dec. 13. 17:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

10*10^30 + 10^30

Legyen a = 10^30. Ekkor a (10*a + a) -ból kiemelve a-t: a * (10 + 1) = 11*a, azaz 11 * 10^30.

2020. dec. 13. 17:54
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. dec. 13. 17:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Emelj ki 10^30-t, akkor meglátod.
2020. dec. 13. 19:54