létezik hogy 11 a 30-dik hatványon?#hatvány #azonos alapú hatványok összege
2020. dec. 13. 17:33
1/7 anonim válasza:
10^31 + 10^30 = 10*10^30 + 10^30 = 11*10^30.
2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
így értem
2020. dec. 13. 17:41
3/7 A kérdező kommentje:
zért azt nem értem miért lesz 11x10 a 30-dikon miért nem 10x 10 a 30 -dikon?
2020. dec. 13. 17:47
4/7 anonim válasza:
Azért, mert 10^31 = 10*10^30, de ehhez még hozzá kell adni a másik 10^30 tagot, 10+1 pedig 11.
5/7 anonim válasza:
10*10^30 + 10^30
Legyen a = 10^30. Ekkor a (10*a + a) -ból kiemelve a-t: a * (10 + 1) = 11*a, azaz 11 * 10^30.
6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. dec. 13. 17:55
7/7 anonim válasza:
Emelj ki 10^30-t, akkor meglátod.