A Házi Péntekre kéne feladatok:Kati és juli almát szedett. Hány órát dolgoztak ezene a napon juli hány kg volt szedett többet? 2.Feladat:egy tört nevezöje kettövel kiseb a számlálojánál a tört kétszeresében a nevezö.4el kiseb.számlálonálMelyikezatör

.

#házi feladat #matematika #Matematika 8 osztály
2020. dec. 9. 20:00
 1/10 A kérdező kommentje:
2.Feladat:egy tört nevezöje kettövel kiseb a számlálojánál a tört kétszeresében a nevezö.4el kisebb.számlálonál Melyik ez a tört
2020. dec. 9. 20:01
 2/10 anonim ***** válasza:
Az első feladatnak mi a folytatása?
2020. dec. 9. 20:06
 3/10 A kérdező kommentje:
Kati és juli almát szed egy nap 200 kg-ot szedtek kati 1 óra allat 10 kg-t juli 15 kg-t szedet hány órát dolgoztak ezen a napon ? juli hány kg-mal szedet többet
2020. dec. 9. 20:08
 4/10 anonim ***** válasza:

200:(10+15) -> 200:25= 8


10*8 az 80kg

10*15 az pedig 120kg


Ennyi.

2020. dec. 9. 20:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja igen, és Juli 40 kg-mal szedett többet.
2020. dec. 9. 20:11
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2020. dec. 9. 20:12
 7/10 anonim ***** válasza:

2. feladat:

x/x-2=2(x/x-4)


Nem tudtam, hogy a törtet hogy fejezzem ki, remélem érted.


Felírtam egyenletbe, innen menni fog?

2020. dec. 9. 20:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Mond meg nyugodtan ha nem
2020. dec. 9. 20:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Most vettem észre, nem 10*15, hanem 8*15, bocsi
2020. dec. 9. 20:38
 10/10 A kérdező kommentje:
igen menni fog köszi
2020. dec. 10. 15:11