.2020. dec. 9. 20:00
1/10 A kérdező kommentje:
2.Feladat:egy tört nevezöje kettövel kiseb a számlálojánál a tört kétszeresében a nevezö.4el kisebb.számlálonál Melyik ez a tört
2020. dec. 9. 20:01
2/10 anonim válasza:
Az első feladatnak mi a folytatása?
3/10 A kérdező kommentje:
Kati és juli almát szed egy nap 200 kg-ot szedtek kati 1 óra allat 10 kg-t juli 15 kg-t szedet hány órát dolgoztak ezen a napon ? juli hány kg-mal szedet többet
2020. dec. 9. 20:08
4/10 anonim válasza:
200:(10+15) -> 200:25= 8
10*8 az 80kg
10*15 az pedig 120kg
Ennyi.
5/10 anonim válasza:
Ja igen, és Juli 40 kg-mal szedett többet.
6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2020. dec. 9. 20:12
7/10 anonim válasza:
2. feladat:
x/x-2=2(x/x-4)
Nem tudtam, hogy a törtet hogy fejezzem ki, remélem érted.
Felírtam egyenletbe, innen menni fog?
9/10 anonim válasza:
Most vettem észre, nem 10*15, hanem 8*15, bocsi
10/10 A kérdező kommentje:
igen menni fog köszi
2020. dec. 10. 15:11