Egy háromszögben az egyik oldal 16 cm, a hozzá tartozó súlyvonal 9,5 cm, az ismert oldallal szemközti szög 75,38 fok. Mekkorák a háromszög oldalai, szögei, beírt körének-, köré írt körének sugara? Ez a házim és nem jövök rá, hogy kellene megoldani.


2020. dec. 6. 13:46
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
nem tudtam felírni odái jutottam hogy a paralelogramma oldalai 16 és 19 cm hosszúak
2020. dec. 6. 16:25
 12/20 A kérdező kommentje:
azért kértem segítséget mert nem tudom ahelyetthogy valaki elmagyarázná mindenki csak okoskodik hogy nem oldom meg helyette
2020. dec. 6. 16:30
 13/20 anonim ***** válasza:

A saját érdekedben jobb, hogyha te magad tudsz rájönni.

A két egyenlet (ha az eredeti háromszög két ismeretlen oldala a és b):

16^2 = a^2 + b^2 - 2*a*b*cos(75,38°)

19^2 = a^2 + b^2 - 2*a*b*cos(104,62°)


Innen már mennie kell, az instrukcióim alapján.

2020. dec. 6. 16:40
 14/20 A kérdező kommentje:
köszi de azt még mindig teljes homály fedi hogy ebből hogy kapom meg az a és a b oldalt az ábrám megvan és jó is
2020. dec. 6. 16:53
 15/20 A kérdező kommentje:
16 a négyzeten meg 19 a négyzeten = 2a négyzet + 2b négyzet
2020. dec. 6. 16:58
 16/20 A kérdező kommentje:
kiesett a koszimuszos rész de így már csak egy egyenlet van
2020. dec. 6. 17:03
 17/20 anonim ***** válasza:

Azt mondtam, hogy add össze, utána vond ki;


összeadod: 16^2+19^2 = 2a^2 + 2b^2

kivonod: 19^2-16^2 = ~1,01*a*b, bár itt nyugodt szívvel lehet 1-re kerekíteni, így az egyenlet: 19^2-16^2 = a*b


Ebből a két egyenletből álló egyenletrednszert kell megoldani. Érdemes a második egyenletből kiindulni, ekkor 105/a=b, és ezt írjuk az első egyenletben b helyére:


617 = 2*a^2 + 2*(105/a)^2, reményeim szerint innen már sikerül befejezni.

2020. dec. 6. 18:40
 18/20 A kérdező kommentje:
Ez a megoldása a=6,42 b=16,35 ? mert két megoldása van az egyenletnek ha a negatívokat is beleveszem akk négy a1=6,42 a2=16,35 itt ha visszahelyettesítek akk 105/6,42=16,35
2020. dec. 6. 19:02
 19/20 anonim ***** válasza:
Igen, de ha megnézed a 6,42 - 16,35 és a 16,35 - 6,42 ugyana a megoldás, csak egymás tükörképei...
2020. dec. 6. 19:05
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a türelmet és a sok segítséget megy neked a zöld pipa
2020. dec. 6. 19:19
1 2