Matek SOS!! Egy téglatest egy csúcsból kiinduló élei egy olyan számtani sorozat egymást követő elemei, amelyeknek különbsége 4 cm, így az egy csúcsból kiinduló élek összege 30 cm. Mekkora a téglatest térfogata?


2020. dec. 3. 19:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

a-4+a+a+4=30

a=10

Az oldalak: 6, 10, 14

V=6*10*14=840

2020. dec. 3. 19:46