Statisztikával kapcsolatos kérdés? Ti ezt hogyan oldanátok meg? Sima átlag számítás?

3 fűnyíró egyenként 2, 9 és 12 óra alatt vágja le a füvet. Együtt kezdve és dolgozva, hány óra alatt vágják le a gyepet? Előre is köszi!

2020. dec. 1. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

x/2+x/9+x/12=1

18x+4x+3x=36

25x=36

x=36/25

2020. dec. 1. 19:50
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Az első fűnyíró 1 óra alatt a gyep 1/2 részét, a második az 1/9 részét, a harmadik az 1/12 részét nyírja le, így együttes erővel 1 óra alatt az 1/2 + 1/9 + 1/12 = 25/36 részével végeznek.

Innen egyenes arányosság elvével;


25/36 rész -> 1 óra

1/36 rész -> 1/25 óra

36/36 rész -> 36/25 óra = 1,44 óra


Tehát 1,44 óra alatt végez a három fűnyíró.

2020. dec. 1. 19:51
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2020. dec. 1. 20:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Sima átlaggal: (2+9+12)/3= 7,6 óra

mértanival: ³√(2*9*12) = 6

és harmonikussal: 1/(1/2 + 1/9 + 1/12) = 1,44 óra

2020. dec. 1. 20:31