Ezeknek a feladatoknak mi a megoldása?


[link]


Sajnos elég nehéz, nem tudom megoldani. Légyszi, ha valaki tudja segítsen 😢



2020. nov. 30. 16:14
 1/4 anonymousreview60 ***** válasza:

1. Kirchoff II (huroktörvény) kell:

A nyíl irányával szemben indul U1-nél indul I1 áram, U2-nél I2 áram.

U1 = I1(R1+R3) -> U2 hasonlóan a másik körre.

P3 = R3·I²

2020. nov. 30. 17:22
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. A hurok törvény nem elég, a csomóponti törvény is kell.

U1 = I1(R1+R3)

P3 = R3·I²

Az első egyenletben R3 ellenálláson I1 áram folyik, a másodikban pedig I?

Mennyi az I? R3 ellenálláson nem I1 áram folyik. Ezt még kicsit gyakorolni kell.

2020. nov. 30. 23:49
 3/4 anonymousreview60 ***** válasza:
#2: Igaz.
2020. dec. 1. 06:55
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok


Az 1. feladatban az R3 ellenálláson eső feszültség egyszerűen számolható Millmann tételével.

Sőt, ha jobban megnézzük, felismerhető, hogy az R1 ellenálláson nem folyik áram. Ezért I2=I3, így a számítás nagyon leegyszerűsödik.

2020. dec. 1. 12:35