mekkora a lendületváltozása annak a testnek, amelyet 20 N nagyságú erőhatás 5 másodpercig gyorsított? Miért nem hiányzik itt a feladat megoldásához a test tömegének ismerete?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. nov. 30. 09:22
 1/1 anonim ***** válasza:
73%
Mert m*v1 a kezdeti lendület, m*v2 a gyorsitás utáni. v2=v1+a*t (a->gyorsulás, t az idő, v a sebesség, m a test tömege). A gyorsító erő F=m*a felirod az egyenleteket és a tömeg ki fog esni a végén.
2020. nov. 30. 09:28