2020. nov. 29. 11:15
1/1 anonim válasza:
6m mélységben a légbuborékra ható nyomás a légnyomás valamint a hidrosztatikai nyomás összege, tehát p1=p_légnyomás + ró_víz*g*h.
Ha a hőmérsékletet állandónak tekintjük (=izoterm állapot), akkor elmondható, hogy a p*V állandó:
p1*V1 = p_légnyomás*V2,
p1/p_légnyomás = V2/V1
A bal oldal számolható, a jobb oldal pedig megadja a térfogatváltozás arányát.