A D1, D2, k1 és k2-t kéne valahogy kiszámolnom, de nem tudom hogyan is álljak neki.

Valaki eltudná magyarázni, úgy hogy megértsem? :D

kép az említett feladatról: [link]



2020. nov. 28. 23:03
 1/5 anonymousreview60 ***** válasza:

A1 = (D1/2)²·Pi; A2 = (D2/2)²·Pi

Ki kell találnod ex-has olyan hihető számpárt (p2; A2), ami megfelel ennek a feltételnek: a nyomásból származó erő egyenlő a súlyerővel: p2·A2 = m2·g. Ezután kiszámolod D2-t. Az ehhez tartozó D2 viszonylag nagy lesz.

Ezután találnod kell olyan számpárt (p1; A1), ami megfelel a feltételnek: p1·A1 = p2·A2. Ez az A1 viszonylag kicsi lesz. Ezután kiszámolod a D1-et. Ezután kiszámolod F1-et: F1 = p1·A1. Ennek egy ember által kifejthetőnek kell lennie (< 1000 N, de inkább < 200 N).

2020. nov. 29. 06:54
 2/5 anonymousreview60 ***** válasza:
Ellenőrzés: F1-ből p1 = p2-t számolsz, p2-ből F2 = p2·A2 = m2·g-t. Ha az autót fenn tudja tartani, jó a megoldás.
2020. nov. 29. 06:55
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2020. nov. 30. 14:37
 4/5 A kérdező kommentje:
Lenne még egy kérdésem: Az autó tömege, hogyan kapcsolódik a feladathoz?
2020. nov. 30. 14:52
 5/5 anonymousreview60 ***** válasza:
Ha nyomsz, akkor valamit nyomsz. Az egyik végén te az egyik dugattyút le, a másikon a munkadugattyút fel. Azt az autó súlya nyomja le: m2·g.
2020. nov. 30. 16:35