Nagyon nem megy valaki légyszi segitsen :)2020. nov. 27. 18:10
1/3 anonim válasza:
Az oldalhoz tartozó középponti szög 36°.
Az oldalhoz tartozó egyenlőszárú háromszög m magasságára
tg18°=a/2/m
m=10/2/tg18°=15,39
T=10*10*15,39/2=769,42
2/3 anonim válasza:
Ez szép levezetés egyes, de szerinted, ha így teszi fel a kérdést, akkor érteni fogja a választ?
3/3 anonim válasza:
Ha szabályos akkor felosztható 10 db ugyanolyan háromszögre
A közepén lévő szögek egyenként 36 fokosak, mert ugyebár 360fok osztva 10-el :)
Tehát megvan egy háromszög sok adata
ha kiszámolod ennek az egy háromszögnek a területét és megszorzod 10-el akkor megkapod a megoldást.