Szabályos tízszög területe? Ha oldalai 10cm hosszuak

Nagyon nem megy valaki légyszi segitsen :)

2020. nov. 27. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az oldalhoz tartozó középponti szög 36°.

Az oldalhoz tartozó egyenlőszárú háromszög m magasságára

tg18°=a/2/m

m=10/2/tg18°=15,39

T=10*10*15,39/2=769,42

2020. nov. 27. 18:18
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez szép levezetés egyes, de szerinted, ha így teszi fel a kérdést, akkor érteni fogja a választ?
2020. nov. 27. 18:53
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha szabályos akkor felosztható 10 db ugyanolyan háromszögre

A közepén lévő szögek egyenként 36 fokosak, mert ugyebár 360fok osztva 10-el :)

Tehát megvan egy háromszög sok adata

ha kiszámolod ennek az egy háromszögnek a területét és megszorzod 10-el akkor megkapod a megoldást.

2020. nov. 27. 19:17