b) Mekkora áram jön létre, ha a vezető végeit 10ohm ellenállással kötjük össze?2020. nov. 27. 10:53
1/1 anonim válasza:
Ui=B·l·v=2·0,4·3=2,4 V
Ha a vezető ellenállásától eltekintünk, akkor a 10 Ω-os ellenálláson folyó áram:
I=Ui/R=2,4/10=0,24 A