Lefelé irányuló 2T mágneses indukciójú homogén mágneses mezőben 40cm hosszú, vízszintes vezető mozog a mágneses indukcióra és a vezetőre is merőleges irányban 3m/s sebességgel. a) Mekkora feszültség indukálódik a vezető végei között?

b) Mekkora áram jön létre, ha a vezető végeit 10ohm ellenállással kötjük össze?

2020. nov. 27. 10:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Ui=B·l·v=2·0,4·3=2,4 V

Ha a vezető ellenállásától eltekintünk, akkor a 10 Ω-os ellenálláson folyó áram:

I=Ui/R=2,4/10=0,24 A

2020. nov. 27. 14:52