Az x valós számra teljesül, hogy 16^sin^2x + 16^cos^2x = 10. Mennyi az x értéke?

2020. nov. 26. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
325
2020. nov. 26. 11:08
 2/3 anonim ***** válasza:
67%

Megoldás menete:

1) A cos^2(x)-et kicseréled 1-sin^2(x)-re.

2) 16^(1-sin^2(x)) = 16/(16^(1-sin^2(x)))

3) Az így kapott egyenletet beszorzod 16^(1-sin^2(x))-el, majd rendezed.

4) Kapsz egy másodfokú egyenletet, megoldod, visszahelyettesítgetsz és cső.

2020. nov. 26. 11:17
 3/3 anonim ***** válasza:
67%

Elcsesztem...Javított verzió:


Megoldás menete:


1) A cos^2(x)-et kicseréled 1-sin^2(x)-re.


2) 16^(1-sin^2(x)) = 16/(16^(sin^2(x)))


3) Az így kapott egyenletet beszorzod 16^(sin^2(x))-el, majd rendezed.


4) Kapsz egy másodfokú egyenletet, megoldod, behelyettesítgetsz és cső

2020. nov. 26. 11:19