2020. nov. 26. 10:36
2/3 anonim válasza:
Megoldás menete:
1) A cos^2(x)-et kicseréled 1-sin^2(x)-re.
2) 16^(1-sin^2(x)) = 16/(16^(1-sin^2(x)))
3) Az így kapott egyenletet beszorzod 16^(1-sin^2(x))-el, majd rendezed.
4) Kapsz egy másodfokú egyenletet, megoldod, visszahelyettesítgetsz és cső.
3/3 anonim válasza:
Elcsesztem...Javított verzió:
Megoldás menete:
1) A cos^2(x)-et kicseréled 1-sin^2(x)-re.
2) 16^(1-sin^2(x)) = 16/(16^(sin^2(x)))
3) Az így kapott egyenletet beszorzod 16^(sin^2(x))-el, majd rendezed.
4) Kapsz egy másodfokú egyenletet, megoldod, behelyettesítgetsz és cső