Mi a különbség az mA és az A között? Mint kettő Amper, nem? És mind1 melyiket használom?

2020. nov. 25. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
mA: miliamper
2020. nov. 25. 14:45
 2/8 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, mint a m és a mm között.
2020. nov. 25. 14:45
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
1A = 1000MA
2020. nov. 25. 14:47
 4/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
71%

"1A = 1000MA"


Végülis szőrszálhasogatásnak is lehetne mondani, de:

1A=1000mA=0,000001MA

Az m a mili jelölése, az M pedig a Mega (1 000 000x) jelölése.

2020. nov. 25. 14:54
 5/8 A kérdező kommentje:

😩thx

De akkor mikor melyiket kell használni,ha nincs oda írva? És a mA-t máshogy kell számolni és nem elég az a I= Q/t=? ?

2020. nov. 25. 14:58
 6/8 anonim ***** válasza:

A Q/t ampert fog eredményezni. Ha az egy nagyon kics szám lenne, érdemes lehet átváltani mA-be, pl. 0,008A => 8mA.

Ha viszont neked a feladatban mA-ben van megadva, azt célszerű átváltani A-be, mert különben nem tudod behelyettesíteni a képletbe, pl. 12mA => 0,012A.

2020. nov. 25. 15:07
 7/8 A kérdező kommentje:

Most csinálok elöszőr ilyet, 5 éve nem nyúltam matekhoz és számolgatós dologhoz, a diszkalkulia miatt. Szóval nem tudok semmit😆

Hogyan kell átváltani?😇

2020. nov. 25. 16:22
 8/8 anonim ***** válasza:

„Hogyan kell átváltani?”

A váltószám 1000, vagyis:

1 A = 1000 mA

1 mA = 0,001 A


Például: Q = 2 As, t = 4 s

I = Q/t = 2/4= 0,5 A

Ezt megadhatod úgy is, hogy I = 500 mA.

Ha viszont a töltést számolod, akkor már nem mindegy miben helyettesíted be az áramot:

Például: I = 0,2 A, t = 40 s

Q = I·t = 0,2·40 = 8 As

I = 0,2 A = 200 mA

Ha mA-ben helyettesíted be, akkor:

Q = I·t = 200·40 = 8000 mAs

Ha nagyon nem érted az átváltást, akkor mindig A-ben helyettesítsd be. Na persze a többi mennyiséget is az alapegységben kell behelyettesíteni, csak akkor kapsz helyes eredményt.

Jó tudod ellenőrizni, ha például Q-t felírod mértékegységekkel:

Q = I·t = [A] · [s] = [As]

Az áramot A-ben, az időt másodpercben helyettesítve a töltést As-ban kapod.

Ha az áramot mA-ben helyettesíted, akkor: Q = I·t = [mA] · [s] = [mAs] a töltést mAs-ban kapod.

2020. nov. 28. 00:06