Hany tömegszázalékos lesz az oldat?


Összeontunk 25g 20 tomegszazalekos es 30g 8 tomegszazalekos NaOH oldatot. A keletkezett oldatbol kiontunk 10grammot. Hany gramm 10 tomegszazalekos Sósav oldattal tudjuk kozombositeni?

Ezt kene megoldani nekem surgosen, aki tudja irja le legyszi es magyarazza el hogy jott ki es mit hogy szamolt.



2020. nov. 24. 23:34
 1/6 anonymousreview60 ***** válasza:

(25 g · 20m/m%) + (30 g · 8m/m%) = 5 g + 2,4 g = 7 g NaOH = (7 g/40 g) NaOH = 7/40 mól NaOH

Ehhez kell 7/40 mól HCl. Ennek tömege (7/40)·36,46 g HCl. Ez a tömeg 10%-a valaminek.

2020. nov. 26. 21:09
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Esetleg egy végeredményt kaphatnek,hogy biztos jo jott e ki?
2020. nov. 27. 10:45
 3/6 anonymousreview60 ***** válasza:
Szívesen. Ezt fordítva szokás. Kiszámolod, kiírod, kritizálom.
2020. nov. 27. 10:48
 4/6 anonymousreview60 ***** válasza:

#1-et pontosítani kell, mert én is és magánválaszában a kérdező is kihagyta a 10 kiöntést.

(25 g · 20m/m%) + (30 g · 8m/m%) = 5 g + 2,4 g = 7,4 g NaOH van az 55 g-nyi keverékben.

Ha kiöntünk 10 g-ot, akkor

7,4*(55-10)/55 g = 6,054 g NaOH marad 45 g-ban.

6,054 g NaOH = (6,054 g/40 g) mól NaOH = 0,15135 mól NaOH

Ehhez kell 0,15135 mól (0,15135·36 g) HCl, ami 10%-a a válasznak.

2020. nov. 27. 13:55
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom valaszod! De ha kiontunk egy oldatbol 10g-ot akkor nem ugy van hogy az oldott anyag nem valtozik ilyenkor?
2020. nov. 27. 17:15
 6/6 anonymousreview60 ***** válasza:
Az oldott anyag is változik. Ezért hívják oldatnak.
2020. nov. 27. 18:30